דף הבית >

קורס צניחה חופשית מתקדם

קורס צניחה חופשית מתקדם

חיכיתם לרגע בו תהיו באמת חופשיים באוויר? קורס צניחה חופשית מתקדם יוביל אתכם לרגע הזה. לקורס המתקדם יגיעו חניכים שסיימו קורס צניחה חופשית בסיסי בהצלחה ונמצאו מתאימים להתחיל בצניחות הקורס המתקדם. במהלך הקורס המתקדם המדריך המלווה אינו מחובר לחניך אלא צונח לצידו. קורס זה כולל חמש צניחות חופשיות בליווי מדריך וצניחה חופשית נוספת - צניחת סולו. כל צניחה חופשית מהווה שלב אותו צריך החניך לעבור. במהלך הקורס החניך לומד לבצע תרגילי שליטה באוויר כגון: סיבובים, סלטות לאחור, טיסות ועוד. רוב צניחות הקורס מצולמות ותחקירי הצניחות מבוצעים בעזרת צילום זה. 

 להרשמה לקורס

צניחה 5 – נפילה יציבה לאחר עזיבת מדריך – קיזוזים

צניחה 5 היא צניחה מיוחדת מאתגרת במיוחד. היא הצניחה הראשונה של הקורס המתקדם. לקראת צניחה זו החניך מקבל כלים להתמודד עם מצבים לא יציבים בנפילה חופשית. במהלך הצניחה המדריך עוזב את החניך לשניות ארוכות. החניך מנסה לשמור לבד על יציבותו!

 

צניחה 6 – סיבובים 180– יציאה ופתיחה לא מחוברת

צניחה בה החניך לומד לצאת לבד מהמטוס. לאחר יציאה עצמאית מהמטוס יש אתגר להשיג יציבות מחדש ועל החניך לעשות זאת תוך מספר שניות עם הכלים שלמד במהלך הצניחות. בנוסף, בצניחה זו המדריך ינסה לא לעזור פיזית לחניך וייפול לידו. מטרת הצניחה היא לאפשר לחניך לפתוח מצנח עצמאית ללא נגיעות מייצבות של המדריך.

 

צניחה 7 – סאלטות

צניחה כיפית וזורמת בה מתרגלים ציר סיבוב נוסף - סאלטות. בצניחה המדריך יאפשר לחניך להתנסות בביצוע היפוכים לאחור תוך כדי חזרה ליציבות בין תרגול לתרגול.

 

צניחה 8 – סיבובים מלאים

צניחות ההכנה לסולו. בצניחה זו החניך מבצע הכל לבד. החניך יתרגל סיבובים, שמירה על קשר עין עם מדריך, מצב גוף יציב, ערנות מד גובה ופתיחה יציבה בזמן.

 

צניחה 9 – טרק

בצניחה האחרונה לקראת הסולו החניך לומד מצב גוף חדש הנקרא "טרק". מצב גוף הדומה לראש חץ אשר גורם לטיסה אופקית מהירה במרחב. טכניקה זו חשובה להמשך ההתקדמות של החניך לקראת רישיון וצניחה עם צנחנים נוספים.

 

צניחה 10 - סולו

צניחת הסולו זו הצניחה שכל צנחן זוכר כל החיים! צניחה שהיא גם מלחיצה - כי אין מדריכים שיכולים לעזור לך!  וגם מרגיעה - כי אין מדריכים שבוחנים אותך! מהלך הצניחה פשוט מאוד וכולל חזרה על טכניקות של סיבובים ושמירה על יציבות.

בסיום קורס זה תוסמכו לצנוח צניחה חופשית סולו במועדון פרדייב ותוכלו להתקדם לקורס משלים לרשיון צניחה חופשית.

חניך בקורס צניחה מתקדם ישלם תוספת של 150 ש"ח עבור דמי חברות באיגוד הצניחה הישראלי.

קורס צניחה חופשית בפרדייב