דף הבית >

טייסים, מכונאים ובקרה אווירית

טייסים, מכונאים ובקרה אווירית

מחלקת ההפעלה היא לבו הפועם של מועדון צניחה חופשית. אלו האנשים שמריצים לנו את יום הפעילות ואחראים לבקרה הקרקעית והאווירית של פרדייב.

להיות טייס זה לא פשוט. להיות טייס במועדון צניחה חופשית זה מורכב אף יותר. טייסי פרדייב הינם טייסים בעלי רקע תעופתי עשיר ואלפי שעות טיסה והצנחה. בין הטייסים יש מדריכי טיסה בכירים, טייסי אלעל וטייסים בעלי רקע בטייסות הקרב של חיל האוויר.

כמו כל אירגון וכמו בכל פעולה, גם צניחה חופשית לא יכולה להתבצע ללא המקנים הראויים והציוד הטוב ביותר. בפרדייב לא מתפשרים על איכות הציוד והתשתיות, אם מדובר בציוד צניחה חופשית, במטוס ההצנחה או במתקני הקרקע השונים, ולצורך תחזוקתם הבאנו והסמכנו את האנשים המתאימים ביותר, כל אחד בתחומו, על מנת שאתם תהנו ותרגישו בטוחים.

1000 צניחות!

שלום שניזק - אחזקת מטוסים
שלום בן 65. מכונאי מטוסים בעל רשיון של רשות התעופה האזרחית. עובד בפרדייב מיום ההקמה ובנוסף לאחזקת מטוס ההצנחות עסוק שלום בשיפוץ מטוסי האספנות של פרדייב.
אשר שרי - מבקר אחזקה
רז גור אריה - טייס
רז הצטרף לפרדייב בפברואר 2018 . הוא בן 62, בעל רישיון טיס מסחרי ומאחוריו 6,400 שעות טיסה. מעבר לעיסוקו כטייס בפרדייב רז משמש כיועץ ביטחוני ויו"ר של קיבוץ. מלבד אהבתו לעולם הטייס והתעופה לרז אהבה נוספת והיא רכיבה על אופניים - אהבה שהוא מקפיד לטפח.
עופר גל - טייס ראשי
עופר, בן 35, הצטרף לפרדייב ב2009. עופר טייס מסחרי עם כ2800 שעות טיסה והוא בוגר תואר למדעי הים במכמורת. כמו כן, עופר הוא סקיפר ומדריך שייט וגלישת קייט והספיק גם לעשות 150 צניחות חופשיות.
גלעד יצחק- טייס
גלעד בן 42. מדריך בצוות פרדייב מיום ההקמה. בשנת 2009 החל גם לשמש כטייס הצנחות. בעבר היה טייס במועדוני צניחה חופשית אחרים. עובד כטייס פרטי.
אלון חיים- טייס
אלון בן 40 – בצוות פרדייב משנת 2006. לאלון יותר מ-12,000 שעות טיסה והוא מחזיק ברשיונות Group A, B, D. אלון מדריך טיס ועובד גם כטייס בחברה פרטית. החל בקורס צניחה חופשית לפני מספר שנים.
בני דניאל
בני, בן 49, בצוות פרדייב מיום הקמת מועדון הצניחה. בני היה המדריך הראשי לטיסה הראשון בפרדייב, ועבד גם כמדריך צניחה. לבני יש כ-2500 צניחות חופשיות. מלבד עבודתו במועדון צניחה חופשית פרדייב, בני הוא גם טייס ראשי בחברה פרטית של מטוסי מנהלים.
מיכה ארנון
מיכה, בן 46 טייס מסחרי במטוסי תובלה גדולים, מדריך טיסה , החל את דרכו התעופתית בחיל האוויר. טס בפרדייב משנת2007 וביצע קורס צניחה חופשית לפני שנתיים.

400 צניחות!

רן דניאל
רן דניאל, בן 25 הצטרף לפרדייב ב- 2014. רן מנהל צוות בקרה אווירית בפרדייב, בנוסף הוא בעל רשיון צניחה ועבר הסמכה כצלם צניחה חופשית. מחוץ לפרדייב רן בעל רישיון טייס.
יעד ברק - אחזקת מטוסים
יעד, בן 30 הצטרף לצוות פרדייב בשנת 2009. יעד בעל רישיון D ולו למעלה מ- 2500 צניחות חופשיות. יעד הוא מדריך וצלם צניחה חופשית ובנוסף הוא גם טכנאי מטוסים ועובד בבקרה האווירית. כיום הוא אחראי מערך ההדרכה של המכונאים ומכונאי בעצמו.
יבגני ירמיקוב - אחזקת מטוסים
יבגני בן 39. יבגני מונה ב-2010 לאחראי על האחזקה של פרדייב. יבגני אחראי חלקי חילוף ותצוגה, מכונאי ומקפל מצנחים. צניחה חופשית זה אצלו בדם והוא חזר לתחום ב2009 לאחר מספר שנים של הפסקה ומיד החל לעבוד בקיפול מצנחים. ליבגני מעל ל-850 צניחות חופשיות.
עומר דלומי
בן 38, גר בטבעון נשוי ואבא לשלושה. ממקימי בית הספר התיכון האנתרופוסופי "שקד", בו הוא גם מחנך. בוגר חיל האוויר ומדריך בבית הספר לטיסה במילואים.

400 צניחות!

סער שפירא
בן 22, בקר טיסה. סער אוהב לגלוש על סנובורד ולרכב על אופניים. מחוץ לפרדייב הוא מדריך כושר

160 צניחות!

אור אלרון
בן 22, בקר טיסה. אוהב לגלוש על סנובורד ולשחק כדורסל

17 צניחות!

יונתן סטולרסקי
יונתן הצטרף לצוות פרדייב באפריל 2017 כבקר אווירי. הוא בן 24, מהישוב מתן ובימים אלו הוא לקראת סיום קורס AFF ובקרוב יהיה בעל רישיון צניחה מסוג A.

25 צניחות!

יובל מולכו - טייס
יובל, בן 30, הצטרף לצוות פרדייב כטייס במרץ 2017. יובל טייס במשך 10 שנים, הוא בעל רישיונות טייס מסוג Group A ו-Group D. כמו כן מאחוריו 1,800 שעות טיסה. יובל איש אוויר מושבע, לא חלף הרבה זמן מהרגע שהחל להטיס את המטוס שלנו עד לרגע שהחליט שהגיע הזמן לקפוץ ממ
דניאל הופמן
דניאל הצטרף לפרדייב בדצמבר 2017 כבקר אווירי. הוא בן 27, מזכרון יעקוב, מחוץ לעבודתו בפרדייב דניאל עוסק בצילום והוא בעל עסק בתחום האירועים.