עיתון כלכליסט הציג היום 6.1.11 את חמשת האתרים היפים בעולם לפעילות צניחה חופשית

כתבה של מיכל יעקוב יצחקי מתוך עיתון ואתר האינטרנט כלכליסט, שפורסמה בתאריך 6.1.11

מסדר כנפיים: צניחות טנדם ברחבי העולם
גם טמפרטורות נמוכות לא מרתיעות את חובב האקסטרים. "כלכליסט" ממליץ על צניחות מודרכות מעל מדבריות ואגמים, וגם בעיר של שרה פיילין באלסקה.
"אין דברים כאלה", או "החוויה המדהימה ביותר שהיתה לי בחיים" הן רק חלק מהקריאות שמשמיעים מי שהעזו לנתק את רגליהם מהקרקע, לעלות למטוס כשהם מחוברים למדריך צניחה חופשית ולקפוץ מגובה 12 אלף רגל. מה שמעצים את החוויה ומייחד חלק מהאתרים על פני אחרים הם הנופים הנשקפים ממעוף הציפור. "כלכליסט" מציג חמישה אתרים לביצוע צניחה חופשית חווייתית:

מועדון צניחה חופשית פרדייב, חוף הבונים, ישראל רצועת החוף המפורצת ליד מושב הבונים הפכה לאתר צניחה חופשית מוכר בעולם כולו. ביום שיש בו ראות טובה אפשר לראות במהלך הצניחה עד החרמון וראש הנקרה בצפון ותל אביב בדרום - כך לפחות מעיד זיו כוכבא, מדריך צניחה חופשית ממועדון פרדייב. הצניחה: אפשר לצנוח טנדם מגובה 12 אלף עד 16 אלף רגל, ובקרוב מבטיחים לנועזים צניחות גם מ־17 אלף רגל, שיחייבו שימוש במסכות חמצן במטוס. מזג האוויר הנוח מאפשר צניחות כמעט בכל ימות השנה, אך בימים קרים במיוחד החוויה עשויה להיות מקפיאה. וגם: בתום הצניחה אפשר לטייל בשמורת חוף דור־הבונים, או סתם לפרוק מתח על חוף הים. במועדון הצניחה יש מסעדה, והמדרחוב של זכרון יעקב על שלל מסעדותיו וחנויותיו נמצא במרחק נסיעה של 15 דקות.  פרטים: לבני 12-65 בלבד. 1,300-1,000 שקל, בהתאם לגובה הצניחה וליום בשבוע, 600 שקל לצילום וידיאו ותמונות מהחוויה.

צניחה חופשית בדרום | צניחה חופשית | פרדייב

 

אגם טאופו, ניו זילנד השילוב בין אגם טאופו, הנחשב לגדול בניו זילנד, לבין נופי ההרים המושלגים והרי הגעש שמסביבו הפך את עיירת הנופש טאופו, במרכז האי הצפוני, למרכז צניחה חופשית המושך מטיילים רבים וצנחנים מכל העולם. בעיירה כמה מועדוני צניחה חופשית, אך Freefall הוא הוותיק שבהם, ובתיאום מראש מבטיח גם לאסוף את הצונחים ממקום הימצאם בעיר. הצניחה: את צניחת הטנדם אפשר לבצע מגובה 12 אלף או 15 אלף רגל. וגם: טאפו נחשבת לבירת הספורט האתגרי, ומשופעת באטרקציות כמו באנג'י, ראפטינג, קיאקים וסקי. פרטים: המועדון קבע רף משקל לצונחים של מקסימום 100 ק"ג. 249-339 דולר ניו־זילנדי (כ־1,100-800 שקל) לצניחה, ומ־165 דולרים ניו־זילנדי (כ־540 שקל) לסרטון ואלבום תמונות.

צניחה חופשית בדרום | צניחה חופשית | פרדייב

קניון רד רוק, יוטה, ארה"ב לאוהבי הנוף המדברי מומלצת צניחה חופשית בלב לבו של קניון רד רוק, הממוקם ליד העיר מואב בדרום־מזרח מדינת יוטה. העיר מוגדרת כבירת האקסטרים של ארה"ב ומשמשת נקודת מוצא לטיולים ורכיבות אופניים באזור. מועדון הצניחה Skydive Moab מבטיח ביום הצניחה שמים כחולים, נופי טבע קסומים וצוקים בשלל גוני אדום. העונה המומלצת היא מתחילת מרץ עד סוף נובמבר, ורצוי להזמין מקום לפחות שלושה ימים מראש, אם כי לפעמים אפשר לצנוח גם בהתרעה של 24 שעות בלבד. מועדון הצניחה מספק שירותי הסעה משדה התעופה למואב, ומומלץ לבלות בה לילה באחד מהמוטלים, המזכירים את אווירת ימי המערב הפרוע. הצניחה: 25 דקות של טיסה בין הקניונים מובילה לגובה 10,000 רגל, ומשם ל־35 שניות של נפילה חופשית במהירות של 200 קמ"ש. עם פתיחת המצנח יש עוד 5-7 דקות של צניחה חופשית רגועה. וגם: מי שצונח ביום הולדתו יזכה בהנחה של 30 דולר ובבקבוק שמפניה בסוף הצניחה. פרטים: צניחת טנדם מגיל 18 ועד משקל של 108 ק"ג. 225 דולר לצניחה, ו־59 דולר לדי.וי.די ואלבום תמונות

צניחה חופשית בדרום | צניחה חופשית | פרדייב

וואסילה, אלסקה, ארה"ב צניחה חופשית אל תוך מרבדים לבנים אינסופיים שעוטפים אותך מכל כיוון היא חוויה לא שגרתית. מועדון הצניחה Alaska Sky Sports ממוקם בעיר וואסילה, כ־50 קילומטר מאנקורג', העיר הגדולה באלסקה. המועדון, שסגור בחודשי החורף, מציע צניחות טנדם במשך 24 שעות ביממה בחודשי הקיץ, שבהם השמש אינה שוקעת כלל. הצניחה: הצניחה מתבצעת מגובה 10,000 רגל, ויש להביא בחשבון שגם בקיץ קר מאוד בגובה זה, ומומלץ להתלבש בהתאם. וגם: בתום הצניחה מומלץ לבקר בעיר, שבעבר עמדה בראשה שרה פיילין, שהתמודדה על תפקיד סגנית נשיא ארה"ב מטעם הרפובליקנים בבחירות שבהן זכה ברק אובמה. מומלץ לבקר במוזיאון התחבורה והתעשייה, לצפות במשחק של קבוצת ההוקי קרח אלסקה אבאלאנש, לצאת לשיט קיאקים וקאנו באגמים או לחוות גלישה על הקרחונים במזחלות כלבים. פרטים: לבני 18 ומעלה. למועדון מגבלות בנוגע ליחס גובה/משקל של הצונח, ומומלץ לבדוק באתר. 300 דולר לצניחה, 99 דולר לדי.וי.די ואלבום תמונות. 

אינטרלקן, שוויץ במרחק שעתיים נסיעה מציריך, בין שני אגמים ולמרגלות ההרים יונגפראו, אייגר ומונך, שוכנת אינטרלקן, שמציעה צניחה חופשית עם תצפית מדהימה לפסגות. הצניחה: מועדוןSkydive Switzerlan   ממוקם בשדה התעופה רייכנבאך, וצניחת הטנדם מתבצעת מגובה של 10,000 רגל. המועדון מציע שירות הסעות מבתי המלון בעיר. העונה המומלצת לצניחה היא מאפריל עד אוקטובר, ואפשר לצנוח בכל ימות השבוע. מומלץ להצטייד במעיל רוח ובמצלמה קטנה. בחודשים נובמבר־מרץ הצניחות הן רק בתיאום מראש ובהתאם למזג האוויר, והמינימום ליציאה הוא שני אנשים. וגם: לחוגגים אירוע מיוחד מציע המועדון חבילה הכוללת טיסה לנקודת תצפית, שבה תיערך מסיבת קוקטייל (יש אפשרות גם לבר קרח אטרקטיבי). לסיום אפשר לקנח בלינה בתוך איגלו על הר יונגפראו. פרטים: לבני 18 ומעלה (עד 105 ק"ג), בני 16-18 באישור ההורים. 380 פרנק שוויצרי (כ־1,400 שקל) לצניחה 

kalkalist | צניחה חופשית | פרדייב