מזל טוב לאלון ריבקינד, ששבר שיא ישראל בצלילה חופשית!

אלון ריבקינד בצלילה חופשית

מועדון צניחה חופשית פרדייב מפרגן לאלון ריבקינד ששבר שיא ישראל בצלילה חופשית. ריבקינד צלל לעומק של 120 מטרים ללא מיכלי אוויר למשך 3:04 דקות. אמנם קיים הבדל בין צלילה חופשית לנפילה חופשית אך בין שני התחומים קיימים גם קווי דמיון רבים. ההרגשה של צלילה דומה מאוד לריחוף. גם בזמן צניחה חופשית הניתוק מהקרקע והתנועה בשלושה מימדים גורמת להרגשה של מעוף. שתי החוויות הללו נושאת בשמם את המילה "חופשית" (צניחה חופשית - צלילה חופשית) או את המילה צלילה באנגלית (Freedive - Skydive).

החלק הראשון של הצלילה אותה ביצע אלון, כמו בצניחה, נקרא "נפילה חופשית". בשלב הזה אלון אוחז במשקולות, מרפה את הגוף על מנת לחסוך בחמצן ונופל עד לעומק של 120 מטרים. משם אלון צריך לטפס את הדרך חזרה אל פני המים בעזרת חד-סנפיר. גם החלק הראשון במהלך צניחה חופשית מתאפיין בנפילה חופשית, אך בשלב זה של צניחה נופלים מהר יותר, ודרך ארוכה יותר (מהירות של 200 קמ"ש לאורך יותר משני ק"מ). לאחר הנחיתה על הקרקע (או הקרקעית במקרה של צלילה), גם בצניחה חופשית חשוב לטפס שוב למעלה - כדי לנשום את האוויר בגובה של 4 ק"מ ולצנוח שוב.

הדמיון בין שני התחומים משך מדריכי צניחה חופשית מפרדייב אל מתחת למים. שם הם מצאו דרך חדשה לעוף וחשוב יותר - כמו בצניחה חופשית להרפות את השרירים ולהרגיע את  הגוף. אז עם אתם יורדים לאילת חפשו טוב מתחת למים, אולי תפגשו את המדריך שצנחתם איתו...

צוות פרדייב מאחל לאלון שימשיך להוביל את תחום הצלילה החופשית בארץ, ימשיך לשבור שיאים (יש שמועות שהוא מתכנן על שיא עולם) וכמובן יחזור לבקר אותנו בשמיים, כשבא לו לצלול ולהישאר יבש.

צרפנו כמה תמונות של אלון בשמים או מתחת למים (גם פה השמות דומים לא?) 

מצרפים גם לינק לכתבה על השיא של אלון 

 


אלון ריבקינד בצלילה חופשית alon_riv1_1alon_riv_1