רויטל בלום, צנחנית במועדון פרדייב, נחשפת ב"לאישה" 12.12.11

קצת אחרי גיל 40 התחילו להציף אותי שאלות בנוסח "מה קורה איתי?" או "מה אני הולכת לעשות עכשיו?" המשרה שלי כאמא הצטמצמה. הבן הבכור יצא מהבית, האמצעית התגייסה לצבא והקטנה הייתה בתיכון. יש לי משרד פרטי ואני לוקחת עבודות בהתאם למה שנוח לי, ככה שגם מבחינת קריירה לא הרגשתי יותר מדי לחץ והציפה אותי תחושת ריקנות. במקביל, באותה תקופה תקף אותי חיידק באוזניים וזה גרם לי להבין שהחיים קצרים, שלא אהיה בריאה לנצח, ושצריך להתחיל לעשות את הדברים שאוהבים.

מאיזה גיל מותר לעשות צניחה חופשית | צניחה חופשית | פרדייב

"מכר שלי הציע לי להצטרף אליו לטנדם- צניחה חופשית עם מדריך. אמרתי לו שאם הצניחה תמצא חן בעיני, אירשם לקורס. וכך היה. עשיתי קורס במועדון צניחה חופשית פרדייב ומאז אני צונחת שם כבר קרוב לחמש שנים, לפחות פעם בשבוע. יש משפט ב"שיר אהבה אינדיאני" של עלמה זהר, "אני אישה משוחררת", וזה מתאר בדיוק את מה שאני חשה בזמן צניחה חופשית. אני מרגישה שאם אני עושה את זה, אני יכולה לעשות הכל. לאחרונה גם התחלתי לטפס על הרים, ורק עכשיו חזרתי מטיפוס הרים באיטליה. בימים אלה אני גם שוקלת לעשות דאון-היל שזה ירידה בהרים עם אופניים".

מאיזה גיל מותר לעשות צניחה חופשית | צניחה חופשית | פרדייב

"אני מניחה שעד גיל 40 הייתי עסוקה יותר בלהיות "אשתו של" ואמא של", עד שהבנתי שאני רוצה יותר בשביל עצמי. הילדים מפרגנים לתחביביי החדשים ורואים בי אמא קולית. בעלי פחות התחבר לדרך החיים החדשה שבה בחרתי ובסופו של דבר החלטנו להיפרד, על אף שנשארנו חברים טובים".

"אני כמובן נהנית מאד מהשינוי ולפחות פעם בשנה אני משתדלת גם לנסוע לכל מיני מקומות אקזוטיים. במקום ערים אני רוצה הרים. הייתי בפרו, בבוליביה, בפנמה, ובקרוב אני מתכננת לנסוע לאתיופיה. תליתי על קיר בבית את מפת כדור הארץ, ובכל פעם שאני חוזרת מיעד מסוים, אני תוקעת בה נעץ. אפשר להגיד שאחרי גיל 40 החלטתי לכבוש את העולם". 

רויטל בלום בעיתון 'לאישה'